Посвідчення водія категорії А

Транспортний засіб – це технічний пристрій для перевезення людей або вантажів. Під це визначення потрапляють усі відомі нам види засобів пересування: автомобілі, вантажівки, автобуси і мотоцикли. У даній статті ми будемо говорити про останні. Для легального управління двоколісним транспортним засобом необхідно мати права категорії А, отримати які можна успішно пройшовши навчання їзді на мотоциклі і здавши іспит в сервісному центрі МВС.

Але мало хто знає, що категорія А не єдина мотоциклетна категорія. У цій статті ми поговоримо про всі мотоциклетні категорії, обговоримо їх загальні риси і відмінності, а також проговоримо про умови отримання прав даної категорії.

Права на мотоцикл, Україна

В Україні існує 13 водійських категорій, з яких 2 виділено для двоколісних транспортних засобів. Правила дорожнього руху такими вважає такі засоби пересування:

– мопед;

– моторолер;

– скутер;

– мотоцикл.

Саме для легального управління цими ТЗ необхідно відкривати мотоциклетну категорію. Їх існує дві. Це категорія А і її підкатегорія А1. Умови відкриття обох категорій ідентичні:

– вік від 16-ти років;

– хороший стан здоров’я, що підтверджується медичною довідкою;

– наявність на руках сертифікатів від нарколога і психіатра.

Дотримання цих пунктів дає право будь-якому охочому вступити в автошколу на курси водіння на мотоциклі. Автошкола «Антарес» в місті Миколаїв акредитована на всі види категорій. Це є важливим аспектом, що показує рівень автошколи.

Цікаво до перегляду: Права на категорії А і А1, ціна.

Після проходження теорії, студент допускається до практичного водіння з інструктором. В кінці навчання необхідно підтвердити свої знання, здавши внутрішній іспит в автошколі. Після чого студент буде допущений до складання іспиту в сервісний центр МВС.

Категорія А1

Дана категорія з’явилася тільки в 2013м році. Її поява була викликана збільшенням на дорогах малопотужних двоколісних транспортних засобів. В цьому і полягає різниця категорій А та А1. В потужності.

Відкриваючи категорію А1 у вас з’являється право на керування мотоциклами, мопедами, скутерами і моторолерами з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів, або з потужністю електродвигуна до 4 кВт.

Кожен пам’ятає, що був час, коли мопеди і скутери під керуванням підлітків просто заполоняли дороги. Бездумне управління та їзда по дорогам загального користування викликала якусь напруженість і іноді приводила до ДТП. Щоб уникати цього в подальшому з’явилася категорія А1. Результат на обличчя – більше дітей і підлітків на дорогах ми не бачимо.

Категорія А

На чому можна їздити з категорією А? Правила досить прості, це все ті ж двоколісні транспортні засоби тільки з потужністю від 50 см3 або з потужністю електродвигуна від 4 кВт.

Як ми пам’ятаємо, з написаного вище, отримати такі права можна з 16-ти років. Але якщо ви любите швидкість і хочете керувати великим мотоциклом з об’ємом двигуна вище 350 кубічним сантиметрів, вам доведеться дочекатися 18-тиріччя, тому що керувати таким «звіром» при відкритій категорії А, до 18-ти років заборонено.

Відповідаючи на питання, скільки коштує здати на права на мотоцикл, і не вигідніше відкривати обидві мотоциклетні категорії відразу, наведу елементарний приклад: у вас відкрита категорія А, ви вмієте керувати швидкісним мотоциклом, великим байком. Трапляється ситуація, коли вас просять пригнати маленький скутерок, в якому навіть передачі перемикати не потрібно, зрозуміло ви вмієте ним керувати, але категорії А1 у вас немає. Ви сідаєте за його кермо, за іронією долі зустрічаєте на дорозі представника поліції і отримуєте штраф.

Висновок: одночасне навчання на обидві мотоциклетні категорії вигідніше в усіх планах. В першу чергу в плані практичності, тому що наявність категорії А не дає право керувати ТЗ з підкатегорії А1 і навпаки.

Запрошуємо всіх бажаючих в автошколу «Антарес» міста Миколаїв. Також читайте інші статті нашого блогу, де багато корисної інформації по автомобільній тематиці. Записуйтеся в нові групи, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх