Посвідчення водія категорії B (Б)

Легковий автомобіль є найпоширенішим видом транспорту. Для законного управління даним видом транспортного засобу необхідно мати водійське посвідчення категорії B (Б). Але наявність даної категорії не обмежує водія тільки легковим автомобілем. У цій статті ми розберемо, якими іншими транспортними засобами дозволяється керувати власникам В (Б) категорії, які ще категорії з водіння існують та ознайомимося з рядом інших, цікавих нюансів.

Категорії прав, Україна

У правилах дорожнього руху прописані цілих 12 водійських категорій. Кожна категорія вказує якими транспортними засобами можна керувати:

– А1, А – мотоцикли, та інші двох або трьохколісні транспортні засоби потужністю до 4 кВт;

– В1, В – квадроцикли, трицикли, легкові автомобілі;

– С1, С – вантажні транспортні засоби вагою від 3.5 до 7.5 тонн і більше 7.5 тонн;

– D1, D – автобуси до 16 місць і від 16 пасажирських місць;

– Т – трамваї;

– BE, C1E, CE, D1E, DE – керування транспортними засобами відповідної категорії з причепом.

Отримати права категорії В (Б) можна в будь-який автошколі. Дана категорія підійде також бажаючим керувати мікроавтобусами (до 8 пасажирських місць) і невеликим вантажним авто вагою до 3500 кг. Крім того, існують підкатегорії B1 (Б1) і окрема категорія BE (БЄ). Розберемо кожну окремо.

Отримання прав категорії В (Б)

Наявність у водійському посвідченні відмітки навпроти B (Б) категорії, дає водієві право управляти не тільки класичним легковим автомобілем типу седан, універсал, хетчбек і тд, але й іншими автомобілями, які підходять під певні параметри:

– місткість автомобіля не повинна перевищувати 8 пасажирських місць;

– відповідаючи на питання: категорія В (Б): до скількох тонн? У ПДР дана відповідь – повна маса автомобіля, мається на увазі, з пасажирами і всіма вантажами, не повинна перевищувати 3500 кг. Сюди також відносяться машини з причепами, якщо їх загальна маса НЕ перевищує 3.5 тонни;

– категорія B (Б) є універсальною категорією, так як на таких автомобілях можна перевозити і пасажирів і вантажі, не перевищуючи дозволені норми.

Автошкола «Антарес» в місті Миколаїв готує водіїв на всі види категорій, в тому числі на B (Б) і B1 (Б1). Курс навчання включає в себе як лекційні заняття, так і практичні. Щоб дізнатися, скільки коштує здати на права, переходьте за посиланням, де можна ознайомитися з цінами і послугами автошколи.

Категорія В1

Примітний наступний момент. Водій з категорією В (Б) не має права керувати транспортними засобами з категорії В1 (Б1), яка, за своєю суттю, є підкатегорією і з’явилася відносно недавно.

Тим, хто отримував ще права на машину «книжечкою» до розширення списку категорій, пощастило більше, у разі заміни посвідчення «на пластик» категорія В1 (Б1) підтягувалася автоматично.

Дана категорія має на увазі управління квадроциклами та трициклами, тобто 4х, або 3х колісними транспортними засобами, об’єм двигуна, яких менше 50 куб. см, а вага менше 550 кг.

Категорія ВЕ

Категорія ВЕ (БЄ) потрібна тільки в тому випадку, якщо вага автомобіля разом з причепом перевищує регламентовані 3.5 тонни.

Навчання на права категорії В (Б) і BE (БЄ) проходять окремо, так як для їзди з причепом потрібно мати певні навички. Управління машиною разом з причепом є складним процесом, що вимагає додаткового навчання. Саме тому в 2013 році з’явилася дана категорія.

Вартість навчання на категорію B (Б) не включає в себе навчальну їзду з причепом. Якщо ви плануєте на регулярній основі керувати автомобілем в тандемі з причепом, рекомендується відкривати додатково категорію BE (БЄ).

Автошкола «Антарес», Миколаїв

У мережі інтернет часто зустрічається питання, де можна купити права категорії B (Б)? Відповідь однозначна – НІДЕ! Дана дія є протизаконною. Для отримання водійських прав необхідно закінчити акредитовану автошколу, таку як автошкола «Антарес» в місті Миколаїв. Запрошуємо всіх бажаючих записатися в нову групу. У нас ви зможете вивчитися на будь-яку категорію по лояльним цінам і в зручний для вас час. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх