Посвідчення водія категорії С

Успішно скласти на права категорії С означає навчитися управляти вантажним автомобілем. Даний навик є гарною підмогою для майбутнього працевлаштування. Водії вантажівок були затребувані завжди і будуть затребувані в майбутньому. Вантажна категорія водіння відкриває перед її власниками перспективу працевлаштування водієм-міжнародником, що є дуже високооплачуваною професією. В Україні існує 4 вантажних категорій, що відрізняються один від одного низкою особливостей. У даній статті ми поговоримо про кожну вантажну категорію.

Категорії прав, Україна: «С»

Друга за поширеністю після категорії В (Б) є саме категорія С. Після її відкриття водій може управляти вантажним транспортним засобом загальною масою від 7.5 тонн. Категорія С, максимальна маса вантажівки правилами дорожнього руху не обмежується. Також немає обмежень по кількості перевезених пасажирів.

Умови вступу в автошколу на курси на категорії С наступні:

– вік на момент отримання прав – 18 років;

– відсутність медичних протипоказань;

– проходження медкомісії;

– наявність сертифікатів від психіатра і нарколога.

Автошкола «Антарес» в місті Миколаїв рада зустрічати всіх бажаючих навчитися водінню на будь-який вид механічного транспортного засобу – автошкола акредитована на всі види категорій.

Запрошуємо ознайомитися: Скільки коштує навчання на категорію С.

Чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С? З вищевказаного можна зробити висновок – однозначно ні. Легковим автомобілем можна управляти тільки з категорією В (Б), так як вона дає право на керування транспортними засобами масою до 3.5 тонн. Постає питання, а як же бути з автомобілями масою від 3.5 до 7.5 тонн. Для цього є категорія С1, про яку ми поговоримо далі.

Категорія водійських прав, Україна: «С1»

Дана вантажна категорія призначена для малогабаритних вантажівок. Такі автомобілі ви могли б зустріти:

– на доставці продуктів харчування;

– при перевезенні невеликих вантажів;

– при доставці побутової техніки;

– при перевезенні людей: бригад робітників, солдатів.

Категорія С1 відкривається з 18-ти років при дотриманні всіх правил описаних в попередньому розділі і дає право на легальне управління вантажними автомобілями загальною масою від 3.5 тонн до 7.5. Наявність відкритої категорії С1 не дає право управляти вантажівками, які підпадають під категорію С і навпаки.

Також варто відзначити наступне: дана категорія прав з’явилася відносно недавно – в 2013м році. Тим, хто відкривав головну категорію С до 2013го року, при заміні посвідчення водія старого зразка на нового, категорія С1 проставлялася автоматично.

Категорія С1Е

Перша з двох, що залишилися вантажних категорій, для якої необхідно пройти навчання водінню з причепом. Ті, хто думаю, що в цьому немає нічого складного – помиляються. Їзда в зчепленні з великогабаритним причепом (маса перевищує 750 кг) обумовлена:

– умінням тримати дистанцію;

– умінням правильного гальмування і дотримання швидкісного режиму;

– входженням в повороти;

– і просто елементарним почуттям габаритів зчіпки.

С1Е дає право керувати зчіпкою вантажівка (3.5 – 7.5 тонн) і причіп (маса вище 750 кг). Але загальна маса зчеплення не повинна бути вище 12 тонн. Їзда з причепом легше 750 кг не вимагає відкриття додаткової категорії. С1Е можна відкрити з 19-ти років при наявності підтвердженого стажу водіння на старшій категорії (в даному випадку С1) більш 1го року.

Категорія СЕ

Практично будь-який водій міжнародник власник категорії СЕ. ПДР категорію СЕ описує наступним чином: дозволяється керувати вантажним автомобілем масою від 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою вище 750 кг. Простою мовою – це фури, далекоміри.

Умови відкриття найважчої категорії водіння в Україні ідентичні з отриманням прав категорії С1Е – 19 років плюс рік підтвердженого стажу на старшу категорію (С).

Навчання категорії СЕ проходить тільки в акредитованих автошколах, як автошкола «Антарес» в місті Миколаїв. Запрошуємо на навчання всіх бажаючих, також ознайомтеся з іншими статтями блогу, де можна отримати багато корисної інформації. Запис в нові групи проходить на регулярній основі. Не пропустіть свій шанс стати висококваліфікованим водієм. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх