Знак водій-початківець: чи потрібен?

Людина, що отримав права, і тільки навчився керувати транспортним засобом не завжди відчуває себе за кермом упевнено. Це обумовлено тим, що поруч не буде інструктора – людини який може підстрахувати, і ви стаєте повноправним, самостійним учасником дорожнього руху. У таких випадках у багатьох виникають питання: «Який знак клеїти після отримання прав?» «Навіщо потрібні розпізнавальні знаки ззаду автомобіля, який сенс вони несуть і обов’язково їх наявність?» Всі відповіді отримаємо в даній статті.

Види розпізнавальних знаків

Розпізнавальні знаки, що встановлюються на транспортний засіб, грають важливу роль в сповіщенні інших учасників дорожнього руху про ваших особистих особливостях, особливості автомобіля. Власників категорії B стосуються такі знаки:

Глухий водій – позначення, призначене для людей з порушенням слуху, і кріпиться на переднє і заднє скло;

водій з інвалідністю – розміщення подібно наклейці Глухий водій; призначений для поклейки на автомобілі людей з інвалідністю, або для водіїв, що перевозять таких людей;

розпізнавальний автомобільний знак України – повинен знаходитися ззаду транспортного засобу, який пересувається за межами України;

шипи – табличка, що попереджає водія транспортного засобу, що рухається позаду, що у вас шипована гума;

навчальний транспортний засіб – буква У, що супроводжує вас протягом всього навчання в автошколі;

обмеження максимальної швидкості – знак 70 на машині, попереджає, що за кермом знаходиться недосвідчений автомобіліст, стаж водіння якого, менш 2х років. Два останніх знака, часто називають наклейками на авто для новачків.

Всього 16 розпізнавальних знаків, передбачених правилами дорожнього руху. Ми з вами розглянули основні, часто зустрічаються на легкових автомобілях.

Також існує безліч вже вигаданих знаків самими людьми. Такими знаками є знаменита «туфелька» – жінка за кермом, зображення дитини, що показує, що в салоні автомобіля є діти. Ці та ряд інших знаків відсутні в правилах дорожнього руху, і їх розташування на автомобілі є повною ініціативою водія.

Який знак клеїти починаючому водієві

Позначення «У». Існує поширена помилка, що всім водіям, котрий одержав права, потрібно мати на задньому склі автомобіля букву «У». Але чи так це?

Наклейка на авто «У», згідно з правилами дорожнього руху, повинна використовуватися на спеціально обладнаних автомобілях, які проводять систематичну підготовку учнів в автошколах.

Носіння даної наклейки вже після отримання прав не обов’язкова, і навіть навпаки – настійно не рекомендується клеїти дане позначення собі на авто, так як це, в першу чергу, вводить в оману інших учасників дорожнього руху.

Також варто не забувати про своєрідну «дідівщину» на дорозі. На деяких, «Учень» діє негативно, і така людина, немов сам ніколи не був учнем, намагається чогось «навчити» власника даної наклейки на авто.

Зовсім інша справа знак 70обмеження максимальної швидкості.  Відповідно до законів, після отримання прав, протягом 2-х років, водії-початківцізобов’язані вішати дане позначення на свій транспортний засіб – ось і пряму відповідь на питання: «Чи потрібен знак початківець водій?»

Такий знак підкреслює факт знаходження за кермом недосвідченого водія, швидкість руху якого не повинна перевищувати 70 км / год поза населеним пунктом, і 50 км / год в населеному пункті (згідно ПДР).

Покарання для недосвідчених водіїв

Система покарань в Україні передбачає кілька видів стягнень. Починається все з попередження, далі йдуть штрафи і закінчується аж позбавленням прав на керування транспортним засобом.

Всім бажаючим в майбутньому за кермом уникати будь-яких покарань, варто приділяти велику увагу лекційним занять в автошколі. на головній сторінці автошколи «Антарес» в Миколаєві, ви зможете ознайомитися з усіма вимогами і умовами навчання в нашій школі, щоб після отримання водійських прав повністю дотримуватися ПДР, тим самим гарантувати безпеку собі і оточуючим.

Повертаючись до новачків, система покарань обходить стороною недосвідчених водіїв (якщо тільки вони не порушують інші правила дорожнього руху), не передбачаючи ніяких стягнень за відсутність у недосвідчених водіїв знака 70 на авто. Тим самим видно явне протиріччя. Знак носити обов’язково, але в разі непокори, ніяких наслідків немає.

Слідуючи з усього перерахованого вище, інструктора кожної автошколи настійно рекомендують обов’язково використовувати даний знак, і не перевищувати встановлену законом швидкість. Так як в зв’язку з недосвідченістю, існує велика ймовірність недостатніх навичок і знань водіння на високих швидкостях.

Тому, підводячи підсумки, відповідаючи на питання:«Чи обов’язковий знак водій-початківець?» – Так, обов’язковий. Його розміщення на задньому склі автомобіля настійно рекомендується інструкторами щоб уникнути проблем і інших негараздів на дорозі під час руху.

Знак «70» відрізняється від знака «У» тим, що перший показує ваше повне рівність з іншими водіями, але застерігає і попереджає всіх учасників дорожнього рух про вашу недосвідченість. Другий знак – ви ще вчитеся, що дає психологічну перевагу іншим водіям над вами. Залежить від характеру і моральних підвалин кожної людини.

Ми раді кожному

Автошкола «Антарес» в місті Миколаїв рада зустрічати кожного охочого навчитися їзді на автомобілі. У школі викладають тільки професіонали з величезним стажем водіння. Інструктори постійно відвідують курси підвищення кваліфікації, завжди знаходяться в тренді і курсі всіх подій. Філії мають спеціально обладнані класи. Необхідні стенди, наочні посібники допоможуть вам максимально увібрати в себе знання, правила дорожнього руху та інші нюанси водіння.

На сторінці цін і послуг ви зможете ознайомитися з переліком категорій, і дізнатися інші подробиці навчання.

Наш автопарк включає спеціально обладнані автомобілі, регулярно проходять ТО.

Вчитися з нами, одне задоволення. З радістю запрошуємо стати частиною величезної сім’ї – сім’ї автомобілістів!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх